Reklama gry "agdzieto" - ludzie stojący przy tablicy z mapą.

Autor: redakcja UMJG

19.5.2020 - 11:58

aGdzie.to – nowa propozycja odkrywania Jeleniej Góry

Czy wiedziałeś, że w Jeleniej Górze była skocznia narciarska? Wiesz gdzie są skały Wilhelma lub Morskie Oko? Myślisz, że znasz swoją okolicę? Jeśli chcesz się przekonać, mamy świetną propozycję skierowaną zarówno do mieszkańców jak i turystów.

Odkrywaj Jelenią Górę od trochę innej strony i w sposób nieoczywisty. Wraz z autorami projektu aGdzie.to chcemy poprowadzić Was po leśnych ścieżkach i miejscach dawno zapomnianych, unikając zatłoczonych i popularnych tras turystycznych. Wszystko to w formie przystępnej zabawy w orientację. Propozycja pozwala na aktywny odpoczynek na łonie przyrody, odkrywanie nowych miejsc i świetnie spędzenie czasu.

Pierwsza trasa po Jeleniej Górze to eksploracja okolic Góry Sołtysiej. Zasady są proste i szczegółowo opisane na stronie projektu agdzie.to/zasady. Cała zabawa polega na przejściu wszystkich oznakowanych przez twórców punktów trasy wg pobranej i wydrukowanej mapy i przepisanie z oznaczania punktu (kartka formatu A5 z logo projektu) do arkusza weryfikacyjnego trzycyfrowego hasła. Do wyboru są dwa rodzaje trasy: wersja klasyczna ma ok 20km i zajmuje od 3 do 7 godzin (w zależności od tempa marszu). Trasa rodzina, prosta do nawigacji z pięknymi widokami. około 6 km. Należy się jednak spieszyć, bo trasy aktywne będą tylko do 28 czerwca br.

Po szczegóły zapraszamy na stronę projektu: www.agdzie.to. Wrażeniami i zdjęciami można dzielić się na facebookowej grupie odkrywców: aGdzie.to - Gry Terenowe.

Jeśli nie posiadasz drukarki żeby wydrukować mapę i arkusz weryfikacyjny zgłoś się do jednego z naszych punktów informacji turystycznej na Placu Ratuszowym lub Placu Piastowskim, gdzie otrzymasz pakiet startowy.

Projekt organizacji gier terenowych jest inicjatywą społeczną. Jego twórcy postanowili, że pozostanie w formie darmowej i dostępnej dla każdego. Ci, którzy chcą, mogą wesprzeć projekt dobrowolną kwotą na stronie zrzutka.pl.

Jak zapowiadają autorzy, kolejne trasy będą pojawiać się cyklicznie.

aGdzie.to – gry terenowe nie są imprezą sportową. Organizatorzy nie zapewniają opieki medycznej, posiłków na trasie. Wychodząc w teren, robisz to na własną odpowiedzialność, znając swoje możliwości nawigacyjne i kondycyjne. Ekipa aGdzie.to przygotowuje dla Ciebie oprawę Twojej przygody obcowania z przyrodą.

Ze względu na koronawirusa – wędrujemy w ilości osób nie przekraczającej zaleceń Ministra Zdrowia, stosując się do wszelkich wytycznych. Gra terenowa nie jest imprezą sportową ani żadną inną imprezą zorganizowaną. Udział jest bezpłatny i ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia i wędrówek po lesie. Punkty zostały rozmieszczone tak, by przybliżyć ciekawe miejsca, jednocześnie daleko od popularnych szlaków spacerowych, tak aby by unikać kontaktu z innymi osobami.

 


 

Wideo