Aktualności

Międzynarodowe Targi Turystyczne 24-26.02.2017 r. Wrocław / Hala Stulecia

W dniach 24-26.02.2017 r. Miasto Jelenia Góra uczestniczyło w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu.

Informacja Powiatowego Inspektora Weterynarii

ptactwo wodne

PIW otrzymał w godzinach popołudniowych w dniu 24.02. wyniki badań potwierdzające, iż u martwych łabędzi, żerujących na zbiorniku wodnym przy ul. Głowackiego w Jeleniej Górze potwierdzono wystąpienie wirusa H5N8 (ptasiej grypy).

Nowe zasady wycinki drzew i krzewów

Kto może wyciąć drzewo bez zezwolenia? Kiedy dopuszczalna jest wycinka drzew na działce? Zmieniona ustawa o ochronie przyrody pozwala na wycinkę drzew na własnej posesji bez zezwolenia. Są jednak pewne obostrzenia.

Międzynarodowe Targi Turystyczne w Pradze "Holiday World 2017" 16-19 lutego 2017 r.

W dniach 16-19 lutego odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne w Pradze "Holiday World 2017". Miasto Jelenia Góra promowane było na wspólnym stoisku wraz z Czeskim partner Jablonec nad Nisou w ramach projektu pn. „Polsko – czeska promocja miast Jelenia Góra i Jablonec nad Nisou”.

Ruszyło głosowanie na projekty Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego

Dziś o godzinie 10:00 ruszyło głosowanie nad projektami do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można na stronie

Przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na inwestycje poprawiające jakość powietrza

20 lutego ruszył nabór wniosków w ramach programu priorytetowego E-KUMULATOR. Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie m.in. na inwestycje poprawiające jakość powietrza.

Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie IMGW

na terenie o wysokości od 400 do 1100 m n.p.m. prognozuje się stopniowy wzrost temperatury powietrza od 1°C do 6°C oraz opady deszczu

Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych - Niezłomnych

Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Prezydent Miasta Jeleniej Góry zaprasza na obchody i wydarzenia towarzyszące Narodowemu Dniu Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w Jeleniej Górze, w dniach 26 lutego - 5 marca br.

Otwarcie ofert na prace drogowe

znak remonty jezdni

Kończą się ostatnie przygotowania do przebudowy odcinka ulicy Kolberga. Ten niezbyt długi (188,5 m) odcinek drogi jest jednak newralgiczny dla wielu mieszkańców Zabobrza

Wycinka drzew przy ul. Wojska Polskiego

Drzewo, ul. Wojska Polskiego, Jelenia Góra

Jeszcze przed rozpoczęciem okresu lęgowego zostanie z pasów drogowych przy ulicy Wojska Polskiego usuniętych siedem drzew.

Slalom o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra za nami (foto)

W czwartek 16 lutego w ośrodku SKI ARENA ŁYSA GÓRA odbył się Slalom o Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra.

Strony

 

Kalendarz FB