Seniorzy przejęli klucz

– Oddamy miasto w nienaruszonym stanie – zapewnił Stanisław Dziedzic, główny organizator tegorocznych Senioraliów, odbierając klucz z rąk prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka. W sobotę (5 października) na Placu Ratuszowym rozpoczęło się święto seniorów.

Niestety, fetę trochę popsuła pogoda, gdyż przez cały dzień padał deszcz. Mimo tego, w korowodzie ulicami miasta przeszło kilkaset osób. Doszli na Plac Ratuszowy, gdzie odbyło się przekazanie klucza do miasta.

– Życzę wam zdrowia, no i dobrej zabawy podczas tego święta – mówił prezydent Jerzy Łużniak.

– Chcemy pokazać, że seniorzy potrafią się bawić, udzielać się w sporcie, w kulturze oraz życiu społecznym – powiedział Stanisław Dziedzic.

Prezydent podziękował też braciom Bolesławowi i Mieczysławowi Osipikom za wieloletnie promowanie Jeleniej Góry. Obaj przejechali na rowerach tysiące kilometrów, reklamując stolicę Karkonoszy.

W sobotę rozpoczął się także VIII Dolnośląski Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniorów, w którym udział wzięło 30 zespołów.

Wydarzenia związane z tegorocznym świętem seniorów potrwają do 19 października. Szczegółowy program można znaleźć TUTAJ.

Galeria: 

 

Kalendarz FB