Rowerowy weekend – Jelenia Góra Trophy

Coś dla oka – obejrzyj największe sławy kolarstwa górskiego

Po raz kolejny Maja Włoszczowska, srebrna medalistka olimpijska, zaprasza największe sławy kolarstwa górskiego na wielkie ściganie w Jeleniej Górze. Wyścig Maja Włoszczowska MTB Race odbędzie się w sobotę 22 września w Parku Paulinum na ul. Nowowiejskiej. Będą to zawody w olimpijskim formacie MTB pod egidą Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI kategoria HC) i Polskiego Związku Kolarskiego (Puchar Polski). Patronat nad zawodami Maja Włoszczowska MTB Race objął Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Jak co roku na starcie wyścigów, prócz gospodyni Mai Włoszczowskiej, zamelduje się światowa czołówka zawodniczek z Jolanda Neff (zdobywczyni Pucharu Świata 2018, Mistrzyni Świata 2017) i Gunn-Rita Dahle Flesja (mistrzyni olimpijska, mistrzyni świata) na czele.  Wśród Panów duże szanse na zwycięstwo mają polscy najlepsi kolarze MTB Bartłomiej Wawak i Marek Konwa.

Ściganie podczas Maja Włoszczowska MTB Race odbywa się w Parku Paulinum przy ul. Nowowiejskiej na trasie zaprojektowanej przez Maję Włoszczowską, jest to jedna z najtrudniejszych naturalnych tras na jakiej przeprowadzane są zawody MTB. Runda liczy 4,1 km i w zależności od kategorii wiekowych będzie pokonywana wielokrotnie. Więcej informacji o wyścigu na stronie www.mtbjelenia.pl

Coś dla zdrowia – wystartuj w Bike Maratonie, największym wyścigu kolarstwa górskiego dla amatorów

Po zmaganiach najlepszych kolarzy górskich przyjdzie czas na amatorów rowerów MTB. W niedzielę, 23 września, z Placu Ratuszowego wystartuje Bike Maraton, największa amatorska impreza rowerowe dla miłośników MTB. Bike Maraton również zgłoszony jest do kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i zaliczany jest do nieoficjalnego pucharu świata w maratonach MTB (UCI MTB Marathon Series). Na starcie w pierwszym szeregu pojawią się najlepsi specjaliści od długodystansowego ścigania na rowerze górskim, ale Bike Maraton Jelenia Góra otwarty jest na wszystkich miłośników dwóch kółek. Organizatorzy przygotowali dla uczestników 3 trasy: MINI – licząca 31 km, MEGA – 58km i GIGA – 80 km (dla zawodników ścigających się w UCI MTB Marathon Series). Poza dystansami głównymi w Parku Paulinum rozegrany zostanie Sonko Kids Bike Maraton, czyli bezpłatne zawody dla dzieci w każdym wieku.

Zapisy oraz pozostałe informacje o Bike Maraton Jelenia Góra można znaleźć na www.bikemaraton.com  

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB