Przesłuchanie do grupy teatralnej ZOBACZ USŁYSZANE i SKANOWANIE

Rusza projekt „Zobacz Usłyszane”, a wraz z nim, powstająca specjalnie w jego kontekście, międzypokoleniowa grupa teatralna. Przesłuchania do zespołu, który ze zgromadzonych historii powojennych przesiedleńców stworzy spektakl dokumentalny, odbędą się 11 sierpnia w jeleniogórskiej BWA w godzinach 12–16.   Utworzony zespół teatralny Zobacz Usłyszane będzie pracować nad spektaklem w nurcie teatru dokumentalnego, którego materią staną się historie zebrane w ramach równolegle przebiegającego projektu „stąd JESTEM, to WIEM”. 

Przesłuchaniom w jeleniogórskiej BWA towarzyszy także akcja zbierania zdjęć dokumentujących okres powojnia na Ziemiach Odzyskanych, 11 sierpnia w godzinach 10–16. Zapraszamy wszystkich, którzy posiadają takie fotografie, by podzielili się tymi pamiątkami – za zgodą ich posiadaczy zostaną one zeskanowane i oddane także w formie multimedialnej oraz zaistnieją na wystawie ze zbiorów mieszkańców w ramach projektu „stąd JESTEM, to WIEM”. 

Wszystkie informacje znajdują się na stronie internetowej Organizatora, Fundacji Mandala i na profilu na Facebooku: Zobacz Usłyszane. Zapraszamy też do kontaktu drogą mailową: zobaczuslyszane@wp.pl. Zapraszamy do zajrzenia do starych rodzinnych albumów, by dać powojennym wspomnieniom nowe życie.  Zapraszamy do dialogu. Zapraszamy do udziału w projektach.

Organizator:

  • Fundacja Mandala
  • Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.  

Partnerzy: 

  • Fundacja Otwarta,  
  • Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze,
  • Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego.

Kontakt:

Maciej Pierzchała
koordynator projektu
tel.: 606 627 630
zobaczuslyszane@wp.pl 
www.fundacjamandala.pl 

 

 

Kalendarz FB