Każdy ma swój Everest do zdobycia

Dziś prezentujmy Państwu drugą odsłonę kampanii prowadzonej przez Miasto Jelenia Góra „Stop Smog! – Wymień Piec”. Tym razem jej bohaterem jest znany jeleniogórski himalaista, podróżnik i autor książek Rafał Fronia. Celem kampanii jest podniesienie świadomości ekologicznej, ograniczenie smogu i poprawa jakości powietrza.

Ta część zainaugurowana została w miniony wtorek, 5 listopada, podczas otwartego spotkania z Rafałem Fronią pt. "Mount Everest i Nanda Devi... Jak umierają góry - o zmianach klimatu, zanikaniu lodowców i o smogu, nie tylko w górach wysokich".

Przypomnijmy, że ambasadorów kampanii zobaczymy na plakatach i innych nośnikach zarówno na ulicach Jeleniej Góry, jak i na portalach internetowych i w mediach społecznościowych. Głównym celem kampanii jest jeszcze większe zwrócenie uwagi, jak ważne jest prawidłowe ogrzewanie naszych mieszkań i domów oraz jaki wpływ na nasze zdrowie ma smog. W akcji chodzi też o zwrócenie uwagi na nowe, zmieniające się regulacje prawne w zakresie norm dotyczących źródeł energii, ich jakości, pochodzenia, a także emisji szkodliwych substancji powstających w wyniku spalania.

Więcej informacji: https://jeleniagora.pl/content/smog-stop-wymie%C5%84-piec

 

Kalendarz FB