Jelenia Góra Trophy 2019. Olimpijskie ściganie już w tę sobotę

Pierwsze wyścigi sobotniego Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race odbędą się już o 9:00 rano. To będzie naprawdę długi dzień, a z godziny na godzinę i z wyścigu na wyścig emocje będą coraz większe. Młodzicy i młodziczki zaczną się ścigać, odpowiednio, o 9:00 i 9:01. O 10:15 juniorki, a minutę później juniorki młodsze. Start juniorów o 12:00, a juniorów młodszych o 12:01.

Dekoracje o 13:40.

Tempo zabójcze, a to przecież dopiero początek!

O 14:00 rozpocznie się wyczekiwany przez wszystkich wyścig elity kobiet, a o 16:00 pojadą mężczyźni (elita + U23). Wielu kibiców z pewnością czeka na start Mai Włoszczowskiej, ale dla wielu innych wyścig w Jeleniej Górze będzie niepowtarzalną okazją do spotkania również pozostałych gwiazd światowego MTB i podpatrywania ich rywalizacji na trasie w Parku Paulinum. A że będzie to rywalizacja na najwyższym sportowym poziomie – to pewne.

Dekoracje elity zaplanowane są na 17:45.

To nie koniec, bo przecież następny dzień to UCI Marathon Series w ramach jeleniogórskiej edycji Bike Maratonu! To będzie nie tylko długa kolarska sobota – to będzie długi pasjonujący kolarski weekend!

Na rozgrywany w Jeleniej wyścig XC w formacie olimpijskim od lat przyjeżdżają prawdziwe gwiazdy. Medaliści i medalistki Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy, zdobywcy Pucharu Świata.

Ścigali się tu m.in. Gunn-Rita Dahle Flesjå, Yolanda Neff, Catharine Pendrel, Yana Belomoina, Anne Tauber, Eva Lechner,Fabian Giger, Ondrej Cink, Sergio Montecon, Frank Beemer i wielu, wielu innych. Zawsze na ten wyścig mobilizuje się czołówka polskich zawodników – pamiętamy niedawne znakomite występy Aleksandry Podgórskiej i oczywiście zwycięstwo Aleksandry Dawidowicz w 2012 roku i Marka Konwy z roku 2013. Wygrywała tu też oczywiście Maja Włoszczowska, a kibice znów pewnie liczą na takie zakończenie zawodów.

Wyścig Jelenia Góra Trophy przyzwyczaił nas do wysokiej klasy HC (nr 2 w rankingu UCI, tuż za zawodami rangi Pucharu Świata), a w tym roku mamy dodatkowo UCI Junior Series i powrót do rywalizacji w Pucharze Polski MTB XCO.

W sumie na prawie 300 zawodników zgłoszonych do udziału we wszystkich sobotnich startach, w zawodach wystąpią reprezentanci 25 krajów. Liczebnie przodują Niemcy i Czesi, ale spore reprezentacje przyjadą też z Litwy, Węgier, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Białorusi, Meksyku i Belgii. Będą zawodnicy m.in. z USA, Japonii, Nowej Zelandii i RPA i oczywiście z Polski.

Bike Maraton wystartuje natomiast z Placu Ratuszowego w niedzielę, a pierwszy start przewidziany jest na godz. 10:30. Meta znajduje się w Parku Paulinum, a zawodnicy ścigać się będą na czterech dystansach. Kolarski Weekend w Jeleniej Górze to także tradycyjna Parada Rowerów. 

Tradycyjna Parada rowerów wyrusza  1 czerwca (sobota) o godz. 11.30 z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze, przejeżdża ulicami Jeleniej Góry  i  kończy się na ulicy Nowowiejskiej,  gdzie wystartują zawodniczki elity kobiet biorące udział w zawodach Maja Race. 
 
W Paradzie może wziąć udział każdy, kto posiada rower i ma ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w Paradzie pod warunkiem, że będą posiadały zezwolenie na przejazd wystawione przez ich rodziców, zaś najmłodsi uczestnicy, tj. poniżej 12 roku życia muszą jechać w towarzystwie dorosłego opiekuna.
 
Zapisy do Parady przyjmowane będą od godz. 9.00 na Placu Ratuszowym

Więcej szczegółów oraz, m.in., godzinowy plan Kolarskiego Weekendu:

https://mtbjelenia.pl

https://bikemaraton.com.pl

https://muzyczneradio.pl/

30.05.2019

Galeria: 

 

Kalendarz FB