Inauguracja w jedynym takim uniwersytecie

Kiedy zaczynali, było niespełna 30 słuchaczy. Teraz, po 20 latach, jest ich ponad 400. Na Karkonoskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku zainaugurowano nowy rok akademicki.

Karkonoski Uniwersytet Trzeciego Wieku wchodzi w strukturę Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, podobnie zresztą jak uniwersytet dziecięcy. – Mamy trzy poziomy wieku, i na tych trzech poziomach realizuje się ideał kształcenia ustawicznego – podkreślił w swoim wystąpieniu profesor Marian Ursel, Rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej.

Seniorski uniwersytet przyjmuje osoby po 50-tce. Jak podkreśliła pełnomocnik rektora ds KUTW Janiny Peikert, chętnych nie brakuje. – W stosunku do roku poprzedniego zanotowaliśmy wzrost o 5 procent – powiedziała w podsumowaniu. Uniwersytet oferuje cały wachlarz zajęć, od wykładów specjalistycznych, po zajęcia turystyczne, sportowe oraz kulturalne.

W ubiegłym roku nastąpił też skokowy rozwój pod innym względem. – Do tej pory realizowaliśmy około 70 godzin dydaktycznych tygodniowo, teraz jest ich 86 – podkreśliła J. Peikert. Jest to związane z realizacją unijnego projektu.

Podczas inauguracji roku wręczono legitymacje honorowego słuchacza uniwersytetu. Otrzymały je osoby, które mocno przyczyniły się do rozwoju uczelni: posłanka Zofia Czernow i przewodnicząca rady samorządu słuchaczy Wiesława Kozłowska.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB