Druga edycja Sołtysia MTB za nami

Pomimo nieustającego deszczu i chłodu, 5 października 2019 r. odbyła się II edycja Jelenia Góra Sołtysia MTB dla dzieci i dorosłych. Organizatorem był Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze.

Imprezę honorowym patronatem objął Jerzy Łużniak – Prezydent Miasta Jeleniej Góry, a od strony bezpieczeństwa i medycznej sprawdzili się niezastąpieni strażacy z OSP w Sobieszowie i ratownicy z TRS Artur Mądracki. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania przygotowując imponującą trasę wyścigu, a także ciepły posiłek i słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników. Wyścigu doglądał osobiście Paweł Dernoga, dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej, organizator i gospodarz imprezy. W budynku szkolnym również nie brakowało wrażeń – odbywała się tam wystawa egzotycznych gadów i pajęczaków, będących własnością uczniów szkoły, oraz pokaz tańca, przygotowany przez jednego z nauczycieli wychowania fizycznego.

Zwycięzcy zostali uhonorowani medalami oraz wspaniałymi nagrodami ufundowanymi przez licznych sponsorów – sympatyków szkoły. W kategorii open dla dorosłych na podium stanęli: Rafał Ignaczak, Maciej Kojro i Damian Chojecki. Pierwszą piątkę zamknął Norbert Potkański – kierownik kształcenia praktycznego i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej – pomysłodawca i jeden z głównych organizatorów eventu. W kategorii open dzieci, wśród dziewcząt, trzy pierwsze miejsca zdobyły kolejno: Monika Dmochowska, Natalia Sitek i Wiktoria Głodek. Pośród chłopców zwyciężył Kajetan Gułaj, na dalszych miejsca uplasowali się: Marcel Duplaga, Michał Kiebała, Jakub Tomalak, Konstanty Trusewicz i Tomasz Gajdamowicz. Wszystkim serdecznie gratulujemy, podziwiając jednocześnie ich hart ducha, którego nie pokonała nawet jesienna słota.

Galeria: 

 

Kalendarz FB