Czujki tlenku węgla

Ponad 70 czujek tlenku węgla (bo taką oficjalną nazwę nosi urządzenie nazywane potocznie „czujką gazową” trafi do Jeleniogórzan już w najbliższym czasie. Komenda Miejska i Powiatowa w Jeleniej Górze była inicjatorem i inspiratorem akcji, którą wsparł Prezydent Miasta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak.

- Jest to dla mnie bardzo poruszająca sprawa – powiedział – bowiem czujki, które kosztują niewiele (ok. 100 zł) mogą ratować życie, zwłaszcza ludziom starszym i mieszkającym samotnie. Tlenek węgla, zwany „cichym zabójcą” corocznie jest w Polsce przyczyną 2 – 3 tysięcy (!) zatruć i przyczyną śmierci kilkudziesięciu osób – w ubiegłym roku – ponad 70 osób. Chcemy zakupione z budżetu miasta i dzięki pomocy sponsorów czujki rozdać w ramach konkursu, ale tym samym zachęcić do zakupu tych, którzy w konkursie nie wygrali, ale postanowią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Na stronie internetowej Miasta i PSP szczegóły konkursu (kliknij LINK) – zachęcamy zainteresowanych do zapoznania się z zasadami uczestnictwa.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB