Ciepło w schronisku

Dzięki hojności mieszkańców miasta i regionu schronisko zgromadziło dużą ilość bardzo dobrego jakościowo pożywienia dla zwierząt. Psy mogą liczyć także na ciepłe posiłki - ważne jest to  zwłaszcza dla zwierząt starszych i schorowanych. 
- Robimy wszystko, by psom i kotom było u nas  jak najlepiej - mówi Anna Nikołajuk, kierownik schroniska dla małych zwierząt, działającego w ramach MPGK. - Każdy pies ma swój boks oraz wyścieloną kołderkami i kocykami budę . Kołderek mamy zresztą już tyle, że więcej nam nie potrzeba. Wszystko dzięki jeleniogórzanom.
W schronisku w tym roku wylano w boksach 20 nowych posadzek, utwardzonych specjalnymi zaprawami. Trzy boksy posiadają pokrywą żywiczną. 
- W przyszłym roku zmodernizujemy kolejne posadzki oraz boksy i dokończymy wymianę pokryć dachowych w boksach - mówi Anna Nikołajuk. - To zadanie zaczniemy realizować już w najbliższych dniach. 
Obecnie w schronisku przebywają 44 psy i 6 kotów. Co ciekawe, kotów w tym roku przyjęto ponad 230 i niemal wszystkie znalazły nowych właścicieli!
Bardzo skutecznie pracownicy schroniska zabiegają także o adopcje psów. W tym roku znaleziono dla nich  już około 270 nowych domów. 
Galeria: 

 

Kalendarz FB