Uwaga ❗️Utrudnienia od soboty na ul. Ogińskiego

Autor: redakcja UMJG

18.9.2020 - 21:33

Uwaga ❗️❗️❗️ Utrudnienia od soboty na ul. Ogińskiego

Uwaga ❗️❗️❗️ZMIANY NA OGIŃSKIEGO. 

Od jutra 19 września br. ze względu na remont nawierzchni ulicy Ogińskiego nastąpią zmiany w organizacji ruchu na długim odcinku, od „koniczynki” do skrzyżowania z ul. Wiejską, nieopodal sklepu „Biedronka”. 
Zasadnicza zmiana polega na tym, iż ulica ta zamknięta będzie dla ruchu pojazdów w kierunku od centrum miasta aż do wylotu na obwodnicę. Ruch w kierunku „do centrum” będzie się odbywał jedną z nitek tej ulicy, prawą lub lewą, w zależności od fazy remontu. Objazdy zostały tak wytyczone, żeby klienci sieciowych sklepów spożywczych i Targowiska mogli bez większych przeszkód dojeżdżać do sklepów i ryneczku tyle, że od strony ulicy Wiejskiej, nadkładając raptem kilkadziesiąt metrów. 

Nieco większe zmiany czekają pasażerów trzech linii autobusów MZK, jeżdżących tym odcinkiem ul. Ogińskiego – linii nr „8”, „10” i „16”, dla których objazdy zostały wytyczone albo ulicą Różyckiego, Jana Pawła II, albo ulicą Wiejską. Zostanie dla pasażerów uruchomiony dodatkowy przystanek przy ul. Jana Pawła II, w miejscu, gdzie zatrzymują się autobusy PKS. 
Pasażerów MZK prosimy o sprawdzenie dokładnej specyfikacji zmian na stronach internetowych MZK. Nie będzie też zakłócony w większym stopniu dojazd do Szpitala, czy Urzędu Skarbowego – odwiedzający chorych i interesanci US będą mogli dojechać na parkingi obu tych instytucji, tyle, że nie z kierunku centrum a od „koniczynki”, lub z ulicy Bacewicz.

Planowany termin zakończenia tych robót i powrotu do istniejącej organizacji ruchu – połowa grudnia br. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Galeria
Image