Jarmark Staroci

Autor: redakcja UMJG

25.9.2020 - 12:15

Startuje 47 Jeleniogórski Jarmark Staroci i Osobliwości

Organizatorem 47 Jeleniogórskiego Jarmarku Staroci i Osobliwości jest Osiedlowy Dom Kultury, trwać będzie od 26 do 27 września 2020 r. na Placu Ratuszowym w godz. 9.00 – 18.00.

Słynna w środowisku kolekcjonerskim, ciesząca się dużym zainteresowaniem impreza, organizowana jest niezmiennie w ostatni weekend września i jest jednym tradycyjnych akcentów finałowych Września Jeleniogórskiego. 
Jarmark Staroci i Osobliwości organizowany w Jeleniej Górze od 1973 roku, jest jedną z największych tego typu imprez w Polsce, na którą ściągają kolekcjonerzy z całej Europy. Swoje zbiory prezentują na Placu Ratuszowym i wzdłuż urokliwych uliczek Starego Miasta. Można tu kupić zabytkowy samochód, stare meble, broń, cacka ze szkła i porcelany, książki, bibeloty i tysiące innych rzeczy. Zwiedzający i potencjalni kupcy przez dwa dni będą to wszystko oglądać, targować się, słuchać ciekawych historii, kupować, uzupełniać bądź wymieniać swoje zbiory.


W związku z sytuacją epidemiologiczną tegoroczne wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym. Wystawcy zostali zobowiązani do zasłaniania nosa i ust podczas obsługi klientów oraz do posiadania na swoich stanowiskach płynów do dezynfekcji rąk. Każde stanowisko liczy nie mniej niż 4 m2, żeby umożliwić zachowanie niezbędnego dystansu. Zwiedzającym organizatorzy zalecają zasłanianie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego. Zarówno Wystawcą jak i zwiedzającym może być wyłącznie osoba zdrowa nieprzebywająca na kwarantannie.


Zasady i zalecenia  dla zwiedzających na 
http://www.jarmarkstaroci.com.pl

Galeria
Image
Image
Image