Ulotka z napisem: Jelenia Góra LATO 2020

Autor: redakcja UMJG

3.7.2020 - 10:32

Rusza „Lato w mieście”. Będzie się działo!

Pierwsze wydarzenia już w ten weekend. Szczegóły poniżej.

Wiosna Anno Domini 2020 była inna od wszystkich poprzednich wiosen, jakie znaliśmy. Oprócz ciepłych promieni słońca i świeżej zieleni przyniosła ze sobą nieznanego wcześniej wirusa, stanowiącego poważne zagrożenie dla zdrowia społeczeństwa i każdego z nas z osobna. Zamknięto teatry, muzea, kina i domy kultury. Odwołano koncerty, wernisaże, spotkania. Kultura, przeżywana wspólnie i na żywo, wstrzymała oddech. Artyści stracili źródło utrzymania, widzowie i koneserzy sztuki – my wszyscy – nie mogliśmy cieszyć się owocami ich pracy. Z początkiem lata zaczynamy jednak swobodniej oddychać, nieśmiało wychodzimy z zamknięcia, dlatego też, świadomi wciąż obowiązujących ograniczeń, dla Mieszkańców i przybyłych Gości przygotowaliśmy bogatą ofertę kulturalną „LATO W MIEŚCIE”. Chcemy nie tylko znów obcować z kulturą, ale też wesprzeć jeleniogórskich artystów. To oni zagrają dla nas i pozwolą miło spędzić letnie wieczory. Bądźmy razem w Jeleniej Górze!

Już w najbliższy weekend zapraszamy na:

3 lipca, piątek, Park Norweski 17:00 – FAJFY CIEPLICKIE – wieczory taneczne w pięknej scenerii cieplickiego Parku Norweskiego. Świeże powietrze, zieleń, muzyka i dużo zabawy!

 

3 lipca, piątek, Plac Ratuszowy 21:00 – LETNIE KINO PLENEROWE

Najlepsze lata, reż. Jonah Hill, USA 2018: Trzynastoletni Stevie spędza wakacje na uciekaniu od problemów domowych i jeżdżeniu na deskorolce ze starszymi kolegami, którzy zapoznają go z nowym życiem. Film o wkraczaniu w dorosłość. Hit festiwalu Berlinale!

 

4 lipca, sobota, Plac Ratuszowy 19:00 – JACEK ZIOBRO: autorski program artystyczny znanego jeleniogórskiego artysty. Dobra zabawa gwarantowana!

 

5 lipca, niedziela, Muszla Koncertowa w Parku Zdrojowym 16:00 – SPEKTAKL DLA DZIECI: TYMOTEUSZ RYMCIMCI - Jan Wilkowski Tymoteusz Rymcimci, reż. Zdzisław Rej: Wesoła opowieść o przyjaźni małego misia, Tymoteusza Rymcimci, z Psiuńciem Przybłędą to pełna temperamentu, rozśpiewana propozycja dla najmłodszych. Duże kolorowe lalki, niczym wielkie maskotki, animowane przez aktorów na żywym planie, wzbudzają od razu zaufanie maluchów; sprawiają, że kontakt z widownią staje się niezwykle ciepły.

 

 

Galeria
Image