Prezydent Jerzy Łuzniak podczas rozmowy z młodzieżą.

Autor: redakcja UMJG

10.7.2020 - 9:57

Pójdźmy na wybory!

– Jeżeli frekwencja w naszym mieście w niedzielnych wyborach przekroczy 65 procent, wybudujemy skate park – zaproponował prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Śladem innych miast, prezydent stolicy Karkonoszy gorąco zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach prezydenckich.

– Chcemy zachęcić przede wszystkim młodych ludzi, żeby poszli głosować. A jeżeli sami jeszcze nie mogą, to prosimy, żeby namówili swoich rodziców – powiedział Jerzy Łużniak.

Stąd propozycja budowy profesjonalnego skate parku. Miałby powstać na terenie stadionu przy ul. Złotniczej. W tym samym miejscu, gdzie przed laty był park do jazdy na deskorolkach. Nowy ma kosztować w granicach 500-600 tysięcy złotych. – Przewidujemy, że umieścimy to zadanie w przyszłorocznym budżecie – powiedział prezydent Łużniak. W środę spotkał się z miłośnikami jazdy na deskorolkach. – Moimi doradcami przy budowie tego obiektu będą młodzi ludzie – zadeklarował.

Jednocześnie miasto prowadzi kampanię plakatową, zachęcając mieszkańców do udziału w drugiej turze wyborów prezydenckich. 28 czerwca w Jeleniej Górze do urn poszło 63,69 procent uprawnionych. Do poziomu 65 procent brakuje więc niewiele.

 

Galeria
Image
Image
Image
Image