Prezydent Jerzy Łużniak wita gości spotkania.

Autor: redakcja UMJG

11.9.2020 - 11:35

O turystycznej współpracy regionu

O zacieśnieniu współpracy pomiędzy Aglomeracją Jeleniogórską a wrocławską oraz poznańską rozmawiali dzisiaj samorządowcy z naszego regionu. Gościem spotkania byli prezydenci Wrocławia Jacek Sutryk i Poznania Jacek Jaśkowiak.

– Chcemy rozmawiać o turystyce, bo to właśnie z tych regionów przyjeżdża do nas najwięcej turystów – podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który był gospodarzem spotkania. W sali rajców jeleniogórskiego ratusza spotkało się wielu samorządowców: wójtów i burmistrzów, z naszego regionu.

– Po festiwalu wyborów przed nami 3 lata spokojnej pracy. Tyle bowiem jest do następnych wyborów. To dobry czas, by obniżyć temperaturę sporu politycznego – podkreślił Jacek Sutryk. Poinformował, że prezydenci, wójtowie i burmistrzowie zawiązali niedawno stowarzyszenie, by wzmocnić role samorządu w rozmowach z przedstawicielami rządu na temat problemów lokalnych społeczności. – Choćby o tym, jak poprawić dochody własne gmin. Zależy na tym, by utrzymać inwestycje lokalne na odpowiednim poziomie, bo one są kołem zamachowym lokalnej gospodarki, a w konsekwencji przekładają się na gospodarkę krajową – dodał prezydent Wrocławia.

Jacek Jaśkowiak podkreślił swoje związki z naszym regionem. Uczestniczył w Biegu Piastów, spędza tu urlop zarówno letni jak i zimowy. – Między innymi z prezydentem Jerzym Łużniakiem współorganizowaliśmy zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym – dodał prezydent Poznania.

Mówił o olbrzymim potencjale i szansach tego regionu. – To jest region, który warto pokazywać – przyznał. – Widzę też, jak Czesi inwestują, m.in. odnawiają swoje schroniska. Pod tym względem trochę nam uciekają. Chcemy wystąpić do marszałka, by działać w tym temacie. W najbliższym czasie powinniśmy poszukać rozwiązań, aby w większym stopniu promować ten region.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image