wins

Autor: redakcja UMJG

20.9.2021 - 12:46

Nowa inwestycja software house WINS w Jeleniej Górze

Jelenia Góra na ogół postrzegana jest jako stolica Karkonoszy - miejsce bazowe wypadów w góry. Charakteryzuje się bogatą bazą noclegową oraz dobrze rozwiniętą siecią szlaków dla turystyki rowerowej. Stąd też mnogość inwestycji rozwijających usługi turystyczne i rekreacyjne. Pomimo tego, że na terenie miasta swoje siedziby ma szereg wyższych uczelni, a każdą z nich corocznie opuszcza wielu absolwentów związanych zawodowo z IT, mało kto potrafi dostrzec okazję i wziąć pod uwagę ten region jako miejsce potencjalnych inwestycji dla firm z sektora Big Data.

Programiści z JG są naprawdę dobrzy!

Potencjał jeleniogórskiego rynku doceniła wrocławska firma Web INnovative Software - czołowy dostawca chmurowych aplikacji dla biznesu, a także tworząca jeden z największych w Polsce portali branżowych dedykowanych dla przedsiębiorców, czyli PoradnikPrzedsiębiorcy.pl 

Od sześciu lat rozwijamy z powodzeniem filię w Jeleniej Górze, zatrudniamy testerów i programistów, także z miejscowych uczelni. Nasi pracownicy samodzielnie organizują swoją pracę, są niezależni. Sami też określają ostatecznie poziom swoich wynagrodzeń. Tak żeby było fair wobec innych pracowników i wobec firmy. Jesteśmy jedną z nielicznych turkusowych organizacji na Dolnym Śląsku, daje nam to niesamowitą energię do działania i stały wzrost. Od 11 lat niezmiennie rozwijamy się na poziomie co najmniej 30% - opowiada prezes Andrzej Lazarowicz. 

Co nas wyróżnia? Kaizen, TQM, AGILE, Turkus

Nasza kultura organizacyjna jest unikatowa. Ponad 5 lat temu podjęliśmy wyzwanie zmiany sposobu działania firmy. Oparliśmy model zarządzania na myśli Stevena Coveya wierząc w to, że “kultura oparta na zaufaniu jest przewagą konkurencyjną firmy”, że możliwe jest zbudowanie takiego miejsca, gdzie ludzie poczują się wolni i odpowiedzialni za swoją pracę równolegle realizując swoje pasje - kontynuuje prezes Andrzej Lazarowicz. Ja wygrywam i ty wygrywasz (win-win) to metoda obopólnych korzyści, w którą wierzymy i którą realizujemy. Nie chodzi o to, czy będziemy realizować projekty twoim czy moim sposobem, ale o to by robić to wspólnie jak najlepiej. 

Turkusowa organizacja -  doskonale zidentyfikowane procesy i wyzwolony potencjał pracowników

Od samego początku przyświeca nam filozofia nieprzerwanego stałego rozwoju. Przede wszystkim mamy ambicję dostarczać najwyższej jakości oprogramowanie i wiedzę. Nie jest to możliwe bez ulepszania środowiska pracy, stałego podnoszenia naszych kompetencji, doskonalenia pracy zespołowej i budowania więzi. Bo przecież w dużej mierze od tego zależy jak się czujemy. Swoje działanie opieramy na wartościach przyjętych przez nas wiele lat temu, jako podstawę tworzenia kultury naszej firmy - mówi prezes Andrzej Lazarowicz - Mamy innowacyjne podejście do sposobu zarządzania. Styl naszej pracy bierze się z przeświadczenia, że praca powinna dawać życiu sens i przynosić spełnienie. Koniec końców wypełnia przecież co najmniej połowę naszego życia.

Liczy się zdanie pracowników 

W WINS najbardziej cenię sobie dużą dynamikę pracy, a także to, że mam realny wpływ na przebieg projektów, których prowadzimy kilka równolegle. Dzięki temu, pracują tu ludzie specjalizujący się w różnych technologiach i z różnym doświadczeniem - mówi jeden z pracowników działu IT. Dodatkowo, doceniam tu wyjątkową atmosferę, którą wcześniej znałem tylko z książek. Na codzień kierujemy się wzajemnym szacunkiem, ale też zwyczajnie po ludzku bardzo się lubimy. Nasze tradycyjne już wyjazdy integracyjne zbliżają nas do siebie.

Biurowiec w Jeleniej Górze i aż 60 miejsc pracy

W Jeleniej Górze spółka zatrudnia niespełna 20 pracowników. Wynajmujemy biura przy ulicy Sudeckiej. Chcieliśmy stworzyć większą przestrzeń do pracy żeby ludzie czuli się w niej dobrze, dlatego postanowiliśmy kupić biurowiec i wyremontować go - opowiada prezes Andrzej Lazarowicz - mamy ambicje by miejsca pracy były wyjątkowe, odzwierciedlały ducha panującego w firmie i odpowiadały na potrzeby pracowników. 

Budynek, który WINS obrał za siedzibę filii jest wyjątkowy. Ma swoją historię. Jest jednym z nielicznych w mieście budynków z czerwonej cegły, który zachował swój oryginalny charakter. Został wzniesiony w latach 1880-1890 i stanowił część zespołu budynków rzeźni miejskiej.

Biurowiec mieści się przy ul. Wincentego Pola. Na inwestycje związane z rewitalizacją obiektu przeznaczyliśmy 5 milionów złotych. W ramach tych funduszy modernizujemy obiekt, łącząc jego oryginalny charakter - fasadę z czerwonych cegieł i loftowe wnętrza - z charakterystycznymi akcentami w naszym wydaniu.

 

W ramach remontu tego niepowtarzalnego budynku współpracujemy z okolicznymi firmami wspierając lokalny biznes. Miejscowe biuro projektowe czuwa nad prawidłową realizacją stworzonej przez siebie wizji. Na powierzchni 850 m2 tworzymy 60 miejsc pracy. Poza pomieszczeniami biurowymi znajdą się w nim siłownia, strefa SPA, a także dwa apartamenty. To nie jest ostatnia nasza inicjatywa w Jeleniej Górze - mówi prezes Andrzej Lazarowicz. W najbliższych latach chcemy zainwestować znaczne środki w stworzenie nowoczesnego centrum, którego celem będzie wspieranie lokalnego biznesu. Mamy ambicje by takie centra powstały we wszystkich większych miastach Dolnego Śląska. Liczymy tutaj na współpracę z lokalnymi organizacjami regionu jeleniogórskiego i uczelniami wyższymi.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image