Komendant PSP Jelenia Góra bryg. Radosław Fijołek losuje zwycięzców konkursu.

Autor: redakcja UMJG

11.1.2020 - 12:06

Konkurs rozstrzygnięty: „czujki” trafiły do mieszkańców

Ponad sto czujników tlenku węgla rozlosowaliśmy w piątek (10 stycznia) w Galerii Sudeckiej. Trafiły one do uczestników konkursu „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”, który odbył się pod honorowym patronatem Prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Konkurs polegał na wypełnieniu testu wiedzy. Ogłoszenia o nim były dostępne m.in. na stronach internetowych miasta. Chodzi o to, by zwiększyć świadomość mieszkańców na temat skutków zatrucia tlenkiem węgla, zwanym też „cichym zabójcą”. Cichym dlatego, że jest niewyczuwalny dla ludzi, a zabójcą – bo zatrucie nim może prowadzić nawet do śmierci.

Czujniki tlenku węgla to najprostszy sposób na to, by zorientować się, że poziom tlenku węgla w mieszkaniu (domu) został przekroczony i grozi nam niebezpieczeństwo. Kiedy stężenie jest zbyt wysokie, w urządzeniu włącza się sygnał dźwiękowy.

Organizatorem konkursu (testu wiedzy) są: Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Zwycięzcy konkursu, którzy nie odebrali wczoraj czujników osobiście, o wygranej zostaną poinformowani telefonicznie. Będą mogli odebrać urządzenia w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Sponsorzy konkursu: Leroy Merlin, Castorama, Termy Cieplickie, CPU Zeto, MZK Jelenia Góra, Galeria Sudecka, Drukuje.com.pl.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image