wybory

Autor: redakcja UMJG

10.7.2020 - 17:00

12 lipca druga tura wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dnia12 lipca 2020 r. weźmiemy udział w II turze głosowania w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Lokale Obwodowych Komisji Wyborczych będą otwarte w godzinach od 7.00 - 21.00. Należy mieć przy sobie dokument potwierdzający naszą tożsamość. Przypominamy, że w Jeleniej Górze zmieniły się siedziby trzech obwodowych komisji wyborczych.

Dotyczy to następujących komisji:

  • Obwodowej Komisji Wyborczej nr 13 w Jeleniej Górze, która zmieniła siedzibę z „Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej na „Szkołę Podstawową Nr 11 – budynek przy ul. Karłowicza 33.
  • Obwodowej Komisji Wyborczej nr 20 w Jeleniej Górze, która zmieniła siedzibę z „Warsztatów Terapii Zajęciowej przy ul. Kiepury 44 na „Rewir II Dzielnicowych w Jeleniej Górze, ul. Kiepury 30.
  • Obwodowej Komisji Wyborczej nr 24 w Jeleniej Górze, która zmieniła siedzibę z „Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Filia w Jeleniej Górze na „I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze, ul. Kochanowskiego 18

Pełny wykaz wszystkich komisji znajduje się w Obwieszczeniu Prezydenta Miasta Jeleniej Góry z dnia 12 czerwca 2020 roku. Link TUTAJ.

Transport osób niepełnosprawnych:

Informujemy, że w celu umożliwienia dotarcia do lokali wyborczych w dniu ponownego głosowania w wyborach Prezydenta RP zarządzonych na dzień 12 lipca 2020 r., wyborcy niepełnosprawni mogą skorzystać z bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania do lokalu właściwej Obwodowej Komisji Wyborczej.

W celu zamówienia transportu należy zadzwonić pod numer telefonu 75 75 46 105, pod którym dyżurować będą pracownicy Urzędu Miasta Jelenia Góra w godzinach: 7.00-20.00

Specjalistyczny transport realizowany jest w systemie "od drzwi do drzwi", czyli osoba niepełnosprawna oraz jej opiekun, objęci są usługą od drzwi domu do lokalu wyborczego i z powrotem. Usługa obejmuje również osobę towarzyszącą - opiekuna osoby niepełnosprawnej ruchowo. O godzinie transportu decyduje kolejność przyjmowania zgłoszeń, a czas oczekiwania uzależniony jest od ilości zgłoszeń przyjętych do realizacji.

Więcej informacji na temat terminów, zasad głosowania, można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Jelenia Góra, w zakładce "Wybory Prezydenta RP 2020"

więcej: http://bip.jeleniagora.pl/…/142/1…/wybory-prezydenta-rp-2020