XXI Zjazd Drogowców Miejskich

 

XXI  ZJAZD DROGOWCÓW MIEJSKICH

   KOMISJA DROGOWNICTWA, MIEJSKI ZARZĄD DRÓG I MOSTÓW  W JELENIEJ GÓRZE
ZAPRASZAJĄ NA

 XXI ZJAZD DROGOWCÓW MIEJSKICH JELENIA GÓRA 12 – 15 WRZEŚNIA 2017 r

 

W dniach od 12 do 15 września 2017 r. odbędzie się XXI Zjazd Drogowców Miejskich. Realizacji tego przedsięwzięcia podjęło się wspólnie z Komisją Drogownictwa Miejskiego Miasto Jelenia Góra. Do udziału w Zjeździe zostali zaproszeni przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, Krajowej Rady Bezpieczeństwa, Miast, Zarządów Dróg z całej Polski oraz inwestorów i wykonawców.

Honorowy patronat nad zjazdem objęli:

Prezydent Miasta Jeleniej Góry,

Polski Kongres Drogowy

oraz wystąpiono do Ministra Infrastruktury i Budownictwa z wnioskiem o objęcie patronatem Zjazdu jak w latach poprzednich.

Koszt udziału w zjeździe wynosi (od jednego uczestnika) 1.250,00 PLN/ nocleg w pokoju 2 osobowym/ lub 1.400,00 PLN / nocleg w pokoju 1 osobowym/.W cenę wliczone jest: pełne uczestnictwo w trzydniowym zjeździe, komplet materiałów zjazdowych, 3 noclegi w pokoju jedno lub dwu osobowym, 3 śniadania, 3 obiady, przerwy kawowe oraz 3 kolacje. W cenę nie wliczono dojazdu do miejsca Zjazdu.

Chcąc uczestniczyć w Zjeździe należy przesłać do dnia 21 lipca na adres: Miejski Zarząd Dróg i Mostów, ul. Ptasia 2a, 58-500 Jelenia Góra lub adres e-mail: sekretariat.mzdim@jeleniagora.pl(druk do pobrania ) wypełniona kartę zgłoszenia uczestnictwa oraz dokonać do dnia 31 lipca 2017 r. wpłaty za uczestnictwo w Zjeździe na podany rachunek, wpisując w tytule przelewu XXI Zjazd , NIP oraz pełne dane do f-ry tj. odbiorcy ew. nabywcy.

Zgłoszenie po tym terminie będzie możliwe w wypadku wolnych miejsc w hotelu.

Integralnymi załącznikami do zaproszenia są: karta zgłoszenia , zobowiązanie firmy.

XXI Zjazd dedykowany jest w szczególności nowym technologiom w budownictwie drogowym miejskim, utrzymaniu mostów, zabezpieczeniu przejezdności ulic podczas przekopów oraz dalszym zmianom w przepisach dotyczących ulic, dróg rowerowych i inżynierii ruchu.

 

 

Szczegółowy program 

 

12 września 2017r  godz. 16.00 – 21.00 przyjazd uczestników Zjazdu.

 

13 września 2017r

godz. 10.00

 • otwarcie Zjazdu, przywitanie uczestników,
 • I panel referatów „nowe technologie w budowie i modernizacji mostów i nawierzchni ulic” wykładowcy Politechniki Wrocławskiej,
 • „dyscyplina finansów publicznych”.

godz.13.00

 • przerwa obiadowa,

 godz. 14.00

 • II panel, wprowadzone i planowane zmiany w obowiązujących przepisach” informacja przedstawiciela Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa,i Krajowej Rady Bezpieczeństwa, ZDM w Grudziądzu /strefy parkowani/,MZUiM w Katowicach – przedstawiciel KDM w zespole ekspertów / zamówienia publiczne – poza cenowe kryteria/,MZD Bielsko–Biała / inne kryteria/.

 

14 września 2017r

godz. 9.00

 • III panel, inteligentne systemy sterowania ruchem /ITS/ realizacja i osiągnięteefekty na przykładzie Wrocławia, Kalisza i Legnicy.

godz.12.00

 • przerwa obiadowa,

 

godz. 13.00

 • wyjazd na wycieczkę techniczną do Strzegomia, pokaz w kamieniołomie produkcji kruszyw oraz galanteri kamiennej /kostki, płyt, krawężników itp.

 

15.wrzesnia 2017r

 

godz. 9.00

 • Oficer rowerowy we Wrocławiu „Standardy projektowe i wykonawcze dla infrastruktury rowerowej”,
 • MZUiM Chorzów „Budowa centrum przesiadkowego w Chorzowie”
 • sformułowanie wniosków i podjęcie stosownej uchwały,
 • zamknięcie obrad

 

                   

 

Kalendarz FB