Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej "Silesian Dance Festiwal" Polska - Ukraina

Festiwal Sztuki Choreograficznej  Polska - Ukraina

Festiwal w formule konkursu organizowany jest w celu propagowania i popularyzacji wszystkich typów i rodzajów choreografii wśród dzieci oraz młodzieży z Polski i Ukrainy. Rodzaje tańca: show taneczne, taniec klasyczny, ludowy, stylizowany taniec ludowy (folk), street dance show, tańce towarzyskie oraz wolne kategorie taneczne.
Jest to międzynarodowy projekt „Silesian Dance Festival”. Dawne przyjacielskie relacje Polaków i Ukraińców znalazły odbicie w podpisaniu umów partnerstwa między Stowarzyszeniem Promocji Sztuki „ARS MUNDUS” (Polska) i Stowarzyszeniem „ART FRANKIVSK” (Ukraina), a następnie stały się początkiem niniejszego projektu.

Z myślą o współpracy, pogłębieniu i poszerzaniu kontaktów między społeczeństwami polskim i ukraińskim, pamiętając o wspólnym dziedzictwie kulturowym obu narodów, a także w celu rozwijania i popularyzacji sztuki choreograficznej wśród młodzieży obu państw, wymienione wyżej organizacje zapraszają na Międzynarodowy Festiwal Sztuki Choreograficznej, który odbędzie się w Jeleniej Górze/Cieplicach.

W Jury zasiądą wysokiej klasy choreografowie z Polski i Ukrainy;

Program:

  • 19 maja - piątek, godz. 9.30 -15.30  I część konkursowa, Teatr Zdrojowy
  • 20 maja - sobota,   godz. 9.30.00-12.30 II część konkursowa, godz. 13.00-15.30 III część konkursowa, Teatr Zdrojowy
  • 21 maja - niedziela, muszla koncertowa,
    • godz. 15.00-15.15 przygotowanie do parady i Flash Mob na Placu Piastowskim, przejście do muszli koncertowej,
    • godz. 15.15-17.30 koncert galowy, wręczenie nagród

 

Kalendarz FB